Montaż zestawu xenonowego

5
Średno: 5 (1 głos)

Wersja do wydrukuWersja PDF

Do montażu zestawu xenonowego najlepiej ściągnąć zderzak i ściągnąć lampy (może sie zdażyć taka sytuacja że do naszego pięknego made in china Angel Eyes'a nie będzie szło wsadzić żarnika bo sie nie mieści,wtedy lampke do domu i pilniczkiem delikatnie poszerzamy otwór,nie próbujemy wsadzać żarnika na siłe bo sie spie.. zepsuje - zasada jak sie popieści to sie zmieści tutaj nie obowiązuje). Instrukcje podłączenie pokaże na zestawie M-Techa z żarnikami o temperaturze 6000K,na szczęście nie musiałem ściagać zderzaka i jakoś dałem rade. Montaż i podłaczanie kabelków jest bardzo intuicyjnie i na logike sie to powinno robić, ja tu tylko pare spraw z którymi czasem jest problem postaram się wyjaśnić.

1. Na początku musimy sobie przygotować osłonke z reflektora żeby przeciągnąć przez nią kabelki,w zależności co mamy do dyspozycji to możemy wywiercic otwór lub poprostu brzeszczotem odciąć kawałek.

2. Następnie bierzemy i pod orginalny + i - idący do żarówki podpinamy kabelki które idą do przetwornicy ( + to jest ten kabelek który zakładamy na końcówke  żarówki) nie trzeba nic lutować to jest na konektorkach. Warto jednak zaizolować to taśmą żeby nie zamokło lub rozpieło się.

3. Możemy już wsadzić i podpiąć kabelek od żarnika.Jeżeli żarnik jest ciężko wsadzić to niestety trzeba lampe sciagnąć i pilniczkiem otwór lekko przypiłować.

4. Gdy już mamy żarnik i orginalne kabelki podpięte,wystarczy to wszystko przez wyciety otwór w osłonce przeciągnąć,otwór powinien być taki żeby ta uszczelka co jest na kablach zatkała nam otwór po przeciagnieciu kabelków.

5. Teraz wystarczy podłączyć kabelki które wyciągliśmy przez otwór w osłonce do przetwornicy - nie da sie tego źle zrobić,osoba której sie to uda powinna dostać nagrode Darwina za życia.

6. Nie podłączone - kabel z przetwornicy z 2 końcówkami ( gniazdko i wtyczka) , z lampy idą 4 kabelki ,2 zakończone wspólną wtyczką do przetwornicy, i 2 z końcówkami (gniazdko i wtyczka)
Tak to po podłączeniu wygląda

7. Przetwornice możemy sobie zamontować na opaskach albo tak jak u mnie na śrubie w orginalną dziure z błotnika,jak nie ma dziury to mozna 1 śrube wykręcic i na nowej dłuższej zamontować przetwornice,lub uchwyt na przetwornice w zależności jaki zestaw mamy.

Efekt końcowy

Pare uwag: - po włączeniu świateł nie przerażać sie że błysneło,żarnik musi sie nagrzać żeby świecił tak jak powinien - za xenony policjant może zabrać wam dowód- zależy jak traficie- te zestawy nie mają samopoziomowania i spryskiwaczy,jak spryskiwacze da sie założyć to już z samopoziomowaniem nie ma tak fajnie - montaż jest prosty i nie trzeba być mechanikiem czy elektrykiem żeby sobie z tym poradzić - są 2 rodzaje przetwornic analogowe i cyfrowe(droższe) ,cyfrowe (wg zapewnien producentów) nie powodują żadnych zakłóceń w działaniu car audio i cb radia

BARWA SWIATEŁ XENONOWYCH:

Po kolei 3000K,4300(lub 4500)K,6000K,8000K


Autor: MAQ
Źródło: tigra-club.eu

Galeria:

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg

Adsense:W serwisie ponadto:

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.2009-2014 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie.