Spryskiwacze przedniej szyby w BMW 525

0

Wersja do wydrukuWersja PDF

W końcu wziąłem się za niedziałające zbyt dobrze spryskiwacze przedniej szyby.

Objawy:

  • mało wydajne spryskiwanie - mimo regulacji spryskiwało za nisko (słabo)
  • przytkana jedna z dysz - spryskiwacz ma 2 dysze, jedna była przytkana
  • brak podgrzewania jednego spryskiwacza


Męczyło mnie to strasznie, ale zawsze jak już miałem się wziąć za naprawę i gdy podniosłem maskę i widziałem te wszystkie śrubki podtrzymujące wygłuszenie maski do odkręcenia to od razu mi się odechciewało, no ale w końcu.

Ominę część z wydobyciem spryskiwaczy, przejdę do naprawy:

1. Na końcu spryskiwacz podważamy zabezpieczenie.

2. Gdy już wyciągniemy zabezpieczenie łapiemy za jeden koniec i za drugi i wyciągamy, ale ostrożnie gdyż w środku są dwie sprężynki i dwie gumki i lubią sobie polatać po garażu przy rozbieraniu spryskiwacza.

3. teraz bierzemy patyczki do czyszczenia uszu i czyścimy obudowę w środku oraz całą resztę. następnie małą szpilką udrażniamy dysze.

4. jeśli ktoś wcześniej próbował przedmuchać dysze spryskiwacza i nie dało to skutku to tylko dla tego że w środku są te śmieszne gumki, które docelowo zapobiegają cofaniu się płynu do zbiornika i podczas przedmuchiwania też spełniają swoją rolę i stąd marne wyniki.

5. jeśli ci nie działa podgrzewanie to szukaj tu przyczyny. zanieczyszczony lub zardzewiały stycznik.

Gdy już wszystko wyczyścimy, udrożnimy dysze przeczyścimy styki, możemy wszystko poskładać, zamontować i cieszyć się działającymi w 100% spryskiwaczami.

Autor: tigwelder
Źródło: http://www.bmw-sport.pl

Galeria:

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Adsense:W serwisie ponadto:

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.2009-2014 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie.