Pękający przełącznik / włącznik od dmuchawy (klima)

0

Wersja do wydrukuWersja PDF

Niedawno kupiłem Essiego 96 Kombi 1.6 Ghia. Miałem pęknięty włącznik klimy który jest jednocześnie przełącznikiem dmuchawy.Musiałem zakupić nowy w salonie.Ten stary pęknięty jakoś załączał dmuchawe ale co do klimy to załączałem śrubokrentem.Zauważyłem , że gdy klima jest załączona to rurka przełącznika jest gorąca.To nasuneło mi myśl , że przełącznik nagrzewa się od podświetlenia - gdy klima jest włączona. Sprawdziłem - jest ponad 100 stopni.Nic dziwnego , że one pękają - tam w środku nie ma żadnego odprowadzenia ciepła.TO MUSI SIĘ PRZEPALIĆ I POPĘKAĆ.Większość użytkowników może o tym nie wiedzieć bo nikt tam nie zagląda - bo i po co jak jest dobrze ? Wybrnąć z sytuacji jest prosto. Wyciągnąłem żarówkę - zmiażdżyłem bańkę szklaną żarówki - oberwałem drucik wolframowy - kupiłem i przylutowałem do słupków diodę migającą 12 V - pręciki żarówki i nóżki diody zalałem klejem dwóskładnikowym.

Teraz nie ma szans na przegrzanie plastiku w przełączniku. Zamontowałem diodę migającą po to aby było ją widać w słoneczny dzień. Klima nie odrazu daje zimny nadmuch i nie widać czy jest załączona czy nie gdy zainstalujemy zwykłą diodę - czy też wywalimy żarówkę bez wstawiania czegokolwiek.. Jeśli ktoś ma inny pomysł - to proszę o podpowiedź.


Autor: Jamszoł
Źródło: http://siec.no-ip.com/forum
 

Adsense:W serwisie ponadto:

  • Momenty dokręcania śrub Fiat Punto II
    Silnik   Śruby głowicy:
  • Jakie znaczenie ma bieżnik opony samochodowej?
    Prędzej czy później każdy kierowca odwiedza sklep internetowy z oponami lub zakład wulkanizacyjny z zamiarem kupna opon. Staje on wtedy przed wyborem nie tylko opony, ale i bieżnika opony. Na pytania: czym kierowca powinien się kierować przy wyborze bieżnika opony i na czym polega różnica między bieżnikiem symetrycznym, kierunkowym i asymetrycznym odpowie ekspert – Justyna Kaczor ze sklepu internetowego www.netcar.pl.
  • Modyfikacja zderzaka Opel Kadett
    No więc opis co i jak robiłem w zderzaku.

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.2009-2014 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie.