Pękający przełącznik / włącznik od dmuchawy (klima)

0

Wersja do wydrukuWersja PDF

Niedawno kupiłem Essiego 96 Kombi 1.6 Ghia. Miałem pęknięty włącznik klimy który jest jednocześnie przełącznikiem dmuchawy.Musiałem zakupić nowy w salonie.Ten stary pęknięty jakoś załączał dmuchawe ale co do klimy to załączałem śrubokrentem.Zauważyłem , że gdy klima jest załączona to rurka przełącznika jest gorąca.To nasuneło mi myśl , że przełącznik nagrzewa się od podświetlenia - gdy klima jest włączona. Sprawdziłem - jest ponad 100 stopni.Nic dziwnego , że one pękają - tam w środku nie ma żadnego odprowadzenia ciepła.TO MUSI SIĘ PRZEPALIĆ I POPĘKAĆ.Większość użytkowników może o tym nie wiedzieć bo nikt tam nie zagląda - bo i po co jak jest dobrze ? Wybrnąć z sytuacji jest prosto. Wyciągnąłem żarówkę - zmiażdżyłem bańkę szklaną żarówki - oberwałem drucik wolframowy - kupiłem i przylutowałem do słupków diodę migającą 12 V - pręciki żarówki i nóżki diody zalałem klejem dwóskładnikowym.

Teraz nie ma szans na przegrzanie plastiku w przełączniku. Zamontowałem diodę migającą po to aby było ją widać w słoneczny dzień. Klima nie odrazu daje zimny nadmuch i nie widać czy jest załączona czy nie gdy zainstalujemy zwykłą diodę - czy też wywalimy żarówkę bez wstawiania czegokolwiek.. Jeśli ktoś ma inny pomysł - to proszę o podpowiedź.


Autor: Jamszoł
Źródło: http://siec.no-ip.com/forum
 

Adsense:W serwisie ponadto:

  • Konsola środkowa demontaż Mercedes
    Aby zdemontować osłonę środkowej konsoli musimy zdjąć środkowy nawiew.
  • Obicie podłokietnika skórą Honda Civic
    W celu obicia podłokietnika skórą musimy zdemontować górę podłokietnika z zawiasu (trzyma się na 2 wkrętach krzyżakowych). Pierwsze zdjęcie poniżej. Na drugim zdjęciu widzimy zdemontowaną górę podłokietnika. Następnie rozkręcamy zdemontowaną górę podłokietnika (od spodu trzymają ją 4 wkręty - zaznaczone na czerwono na zdjęciu numer 3)
  • Malowanie i ściąganie listw
    Małe fotostory mojej męczarni z malowaniem listw

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.2009-2014 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie.