Regeneracja parownika (reduktora)

0

Wersja do wydrukuWersja PDF

Reduktor: Tomasetto ze zintegrowanym filtrem wygląda następująco:

Rzeczy potrzebne do rozebrania:

  •  klucz 13 do odkręcenia od mocowania
  •  klucz zazwyczaj 7 lub 6 do odkręcenia opasek z węży woda i gaz i klucz 13/14 od gazu z parownika
  •  imbusy
  •  śrubokręt krzyżakowy
  •  zestaw naprawczy adekwatny do reduktora w moim przypadku do Tomasetto
  •  NITRO

I zaczynamy, wywalamy filtr gazu bo tam jest syfu sporo, opiłki itp.,odkręcamy 3 śruby na imbus z pokrywy i wywalamy zawartość UWAGA NA ORING POD FILTREM ORAZ MAŁY MAGNESIK.

Pod spodem jest filtr gazu, wyjmujemy i wyrzucamy (wymieniamy). Wydmuchujemy/ wysypujemy śmieci spod filtra

Oto mój filtr po pół roku i nowy:

Odkręcamy najpierw ściankę gazową i membrankę od gazu zdejmujemy: robi się to na wyczucie, tak ze membrana musi się prześliznąć, jeżeli membrana nie chce zejść to podcinamy ją nożem i wycinamy jakby warstwę, jeżeli membrana jest miękka na całej powierzchni to możemy ja zastosować ponownie ale jednak proponuję założyć nową .

Ukazuje się nam wnet strona gazowa (do wyczyszczenia wszystko, ma nie być śladu smoły) Czyścimy tylko i wyłącznie za pomocą NITRO bo nic innego nie działa, żadne środki.
Pedzel w nitro o malujemy, skrobiemy i drzemy żeby nic nie było. Potem z drugiej strony to samo, strona wodna, odkręcamy 6 śrubek i na końcu uważamy bo jest spora sprężyna pod aluminiowoą osłoną. ściągamy membranę i czyścimy wszystko. Membrane ściągamy poprzez jej wysunięcie.

Moja membrana wodna była zarośnięta więc tez do wymiany ale może się okazać ze jest ok. i luźno chodzi, jednak sugeruję wymianę

Czyścimy wszystkie dźwignie które są zazwyczaj przykręcone na krzyżaki, (warto puknąć ze 2 razy młotkiem delikatnie w śrubokręt żeby łatwiej się odkręcało) powinno to mniej wicej tak wyglądać:

Zapomniałem dodać, sa takie małe okrągłe gumki na końcach dzwigienek, je także wymieniamy, oringi możemy pominąć. Jeżeli mamy wszystko poczyszczone to składamy w kolejności odwrotnej. Opis może się nieco różnić między wersjami, np. w BRC mamy kanały wodne pod uszczelką, ale nie ma z tym problemu, bo pod uszczelką i membraną znajdują się 4 śruby i wyjmujemy nakładkę pod którą jest owa membrana wodna. Tak ze różne reduktory różne sposoby. Ale powoli i do celu, więc po co płacić 200 zł za regeneracje reduktora jak można zapłacić 60 zł za zestaw naprawczy a resztę przeznaczyć na naszą kochaną kobietę , która będzie szczęśliwa ze kupiliśmy jej kwiatka.

Autor: fifek
Źródło: http://forum.opel24.com

Galeria:

1a.jpg
2aa.jpg
3aa.jpg
4aa.jpg
5aa.jpg
8aa.jpg
6a.jpg
7a.jpg
9aa1.jpg
10aa.jpg
14.jpg
15.jpg

Adsense:W serwisie ponadto:

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.2009-2014 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie.