Naprawa pompy podciśnienia Audi C4 2,5 TDI R5

0

Wersja do wydrukuWersja PDF

Naprawa pompy podciśnienia Audi C4 2,5 TDI R5

 

Pewnego dnia jadąc w korku setunią, po kolejnym hamowaniu pedał hamulca stał się twardy. Najadłem sie strachu ale myślałem że to norma bo hamowałem z 3 razy jadąc na luzie.. Jednak nie dało mi to spokoju i postanowiłem to sprawdzić, pompa dawała odpowiednie podciśnienie dopiero przy wyższych obrotach (około 3000). Wziąłem sie za gada i ze słowem 'zaworek z żuka' odkręciłem pokrywkę pompy (chyba 6 małych torxów) i moim oczom ukazał się taki widok mniej więcej:

 

Już bez uszkodzonego zaworka który wyglądał tak i siedział w dolnym lewym rogu pompy:

 

Jak słyszałem tak zrobiłem, poszedłem do motoryzacyjnego i rzuciłem hasło " Poproszę zawór pompy paliwa do żuka" A Pan mi na to: "9zł" Przyniósł zapłaciłem, poszedłem do domu i jakież zdziwienie mnie ogarnęło jak zawór okazał się pasować i co śmieszniejsze działać, chociaż jakość wykonania nie powala. Po zamontowaniu:

 

W starym odłamał sie trójkącik z membrany w zaworku, i ciekawy jestem jakim cudem nie popłynął z olejem do silnika, niby to tworzywo jakieś jest ale nie powinno sie tam dostać. Mam tylko nadzieje że nowy nie podzieli losów starego i mi nie popłynie do pompy oleju.

 

Uwagi jakby to ktoś chciał zrobić sam:

1. Podłożyć sobie szmatki pod pompę żeby potem nie szukać drobnych elementów na osłonie silnika.

2. Przy demontażu pokrywy uważać na możliwe wypadające zaworki, ja straciłem 3 sztuki, 2 zostają w korpusie pompy a jeden w pokrywie niemal w króćcu.

3. Uważać na uszczelkę wokół pompy (dosyć trudną do ewentualnego 'dorobienia').

4. Zwrócić uwagę na oring przy zaworkach.

 

Hamulce i turbo śmigają jak trzeba.

 

Autor: Hincó

Źródło: http://www.a6klub.pl

Galeria:

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg

Adsense:W serwisie ponadto:

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.2009-2014 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie.