Sterowanie anteną elektryczną Hyundai Coupe

0

Wersja do wydrukuWersja PDF

Sterowanie anteną elektryczną Hyundai Coupe

 

Od jakiegoś czasu można poczytać o denerwującej antenie i jej ciągłym wysuwaniu przy włączonym radiu, oto prosty sposób na nią:

 

Najlepiej zrobić to przy ewentualnej wymianie żarówek czy też zmianie oświetlenia.

 

1. Zakupujemy wyłącznik cruiser, można taki dostać za 35zł (komplet), ja zakupiłem komplecik, czyli jeden wyłącznik obejmujący przełączniki - grzania, tylnych wycieraczek, cruiser, ale podejrzewam ze można zakupić sam przełącznik "cruiser", gdyż są one demontowane i każdy ma swoje odrębne oznaczenie, niestety nie podam numeru gdyż u mnie oznaczenie było nie do odczytania.

 

2. Demontujemy cały kokpit.

 

3. Miernikiem szukamy gdzie zamyka się obwód na przełączniku, o ile dobrze pamiętam był to pierwszy i ostatni. Podłączamy się pod te wyjścia odrębnymi przewodami, dobrym sposobem są wsuwki "żeńskie".

 

4. Wpinamy się tak przygotowanymi przewodami w obwód zasilania anteną na wtyczce od radia, u mnie był to przewód o kolorze niebieskim.

 

5. Jeśli chcemy żeby przy wysuniętej antenie świeciła nam kontrolka (tak jak przy grzaniu tylnej szyby) musimy podpiąć do żarówki minus np. z lampki od wycieraczek, cienki przewodzik, lutownica i gotowe.

 

6. Składamy deskę i cieszymy się sterowaniem anteny.

 

Autor: magrabo

Źródło: http://forum.hyundaicoupe.pl

Galeria:

01.jpg

Adsense:W serwisie ponadto:

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.2009-2014 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie.