Sterowanie anteną elektryczną Hyundai Coupe

0

Wersja do wydrukuWersja PDF

Sterowanie anteną elektryczną Hyundai Coupe

 

Od jakiegoś czasu można poczytać o denerwującej antenie i jej ciągłym wysuwaniu przy włączonym radiu, oto prosty sposób na nią:

 

Najlepiej zrobić to przy ewentualnej wymianie żarówek czy też zmianie oświetlenia.

 

1. Zakupujemy wyłącznik cruiser, można taki dostać za 35zł (komplet), ja zakupiłem komplecik, czyli jeden wyłącznik obejmujący przełączniki - grzania, tylnych wycieraczek, cruiser, ale podejrzewam ze można zakupić sam przełącznik "cruiser", gdyż są one demontowane i każdy ma swoje odrębne oznaczenie, niestety nie podam numeru gdyż u mnie oznaczenie było nie do odczytania.

 

2. Demontujemy cały kokpit.

 

3. Miernikiem szukamy gdzie zamyka się obwód na przełączniku, o ile dobrze pamiętam był to pierwszy i ostatni. Podłączamy się pod te wyjścia odrębnymi przewodami, dobrym sposobem są wsuwki "żeńskie".

 

4. Wpinamy się tak przygotowanymi przewodami w obwód zasilania anteną na wtyczce od radia, u mnie był to przewód o kolorze niebieskim.

 

5. Jeśli chcemy żeby przy wysuniętej antenie świeciła nam kontrolka (tak jak przy grzaniu tylnej szyby) musimy podpiąć do żarówki minus np. z lampki od wycieraczek, cienki przewodzik, lutownica i gotowe.

 

6. Składamy deskę i cieszymy się sterowaniem anteny.

 

Autor: magrabo

Źródło: http://forum.hyundaicoupe.pl

Galeria:

01.jpg

Adsense:W serwisie ponadto:

  • Zawór zwrotny w 1,8TD
    Chce pokazać zdjęcia jak mam założony zaworek zwrotny by paliwko nie uciekało do baku. mechanik założył zaworek na przewodzie paliwowym wychodzącym z baku do filtra paliwa.
  • Adaptacja silniczka wycieraczek z Poloneza do Opla Astry F
    Miałem ostatnio okazję zająć się uszkodzonym silniczkiem wycieraczek w mojej Astrze. Objawy były typowe - działy wszystkie biegi, ale ramiona zatrzymywały się w dowolnym miejscu na szybie. Oczywiście uszkodzona była krańcówka co potwierdziło rozłożenie przekładni silniczka na części. Niestety blaszka ułamała się przy samej obudowie co zniechęciło mnie do próby reanimacji. Jak się okazało nowy silniczek to wydatek kilkuset złotych. Pozostało dokupić używany albo poszukać zamiennika.
  • Wymiana tarcz/klocków przód Fiat Seicento
    Najpierw należy kupić sobie jakiś odpowiedni zestaw tarcz i klocków.

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.2009-2014 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie.