Wytłumianie komory bagażnika Hyundai Coupe

0

Wersja do wydrukuWersja PDF

Wytłumianie komory bagażnika Hyundai Coupe

 

Oto krótka fotorelacja z wytłumiania komory bagażnika matami bitumicznymi.

 

Zastosowałem najtańsze maty. Niektórzy fachmani stwierdza, że są one nic nie warte jednak jeśli chodzi o bagażnik, całkowicie wystarczają. Oczywiście można zastosować cos lepszego, np. STP. Zdecydowanie niepotrzebne było by położenie dynamata czy stingera. W tym przypadku droższe maty nie dały by zbyt dużego efektu. Na zdjęciach widać wytłumienie ,obecnie jest również warstwa wygłuszająca wykonana z filcu grubości 1,5cm oraz nowa, pełna podłoga z mdfu.

 

Wszystkie otwory zostały pozatykane pianka montażową Soudal. Są to otwory za anteną oraz po drugiej stronie. Zatkana została również kratka wentylacyjna. Efektem tego jest większa cisza oraz brak wilgoci w bagażniku a blacha zewnętrzna przestała grać. Tak przygotowany bagażnik czeka na wykonanie zabudowy pod sub oraz wzmacniacze i zwrotnice.

 

Jak kłaść matę??

 Po pierwsze małymi kawałkami, których brzegi zachodzą delikatnie na siebie. Co prawda, ilość czasu przeznaczona na wytłumianie będzie dużo większa, ale ostateczny efekt również lepszy. Po drugie - trzeba to robić fragmentami, czyli wykładamy 30x30 cm , bierzemy opalarkę (lub suszarkę do włosów) i podgrzewamy maty na tym fragmencie po czym dociskamy. Ja używam do tego takich specjalnych wałeczków, wyglądają jak malarskie z tym, że są wykonane z drewna lub gumy. Na jednym ze zdjęć można zobaczyć jak wyglądają. Po trzecie - trzeba to robić powoli i na spokojnie żeby wyszło dokładnie. To co przedstawiam na zdjęciach nie jest efektem końcowym, niestety w międzyczasie padła bateria w aparacie. Żeby uświadomić ilość pracy dodam, że cały bagażnik robiłem od 9 rano do 21 wieczorem i jeszcze kilka poprawek (około 5 godzin) dnia kolejnego. Bagażnik jest szykowany pod auto zawodnicze na zawodach car audio.

 

Autor: Tato Muminka

Źródło: http://forum.hyundaicoupe.pl

Galeria:

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg

Adsense:W serwisie ponadto:

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.2009-2014 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie.