Montaż dysz spryskiwaczy z Octavii2 w Seacie Toledo

0

Wersja do wydrukuWersja PDF

Montaż dysz spryskiwaczy takich jak w Octavii Seat Toledo

 

Na stronach Leon Club opisana jest metoda przystosowania dysz spryskiwaczy od Octavia1, minusem takiej przeróbki jest to, że trzeba dysze przyklejać ,ponieważ jest ona krótsza od dyszy Tolka, poza tym za dyszą zostaje luka, którą trzeba czymś zakleić. Tak wygląda to na zdjęciu:

 

Dodatkowym minusem takiego montażu jest to, że nie można regulować wysokości strumienia ponieważ dysza nie ma takiej regulacji. Żeby uniknąć tych niedogodności można zamontować dysze od Octavii2. Montaż jest prosty i zajmuje 10min na dysze. Dysza kosztuje ok 25zł za sztukę w serwisie.

 

Jeżeli chodzi o sposób montażu ma identyczną długość jak oryginalna dysza więc nie musimy niczego doklejać, różnica jest tylko w szerokości zaczepów. Oryginalna dysza ma szerokość zaczepów 10mm ta z Octavii 15mm więc jedyna przeróbka polega na obcięciu tych zaczepów o 5mm. Ja to robiłem rozgrzanym nad kuchenką nożykiem.

 

Tak wygląda dysza po przerobieniu:

 

Montujemy jak oryginalną dyszę i cieszymy się z rozpylania płynu na całą szybę, a nie tylko w czterech miejscach. Dysza posiada możliwości regulacji wysokości rozpylania płynu.

 

Tak wygląda już zamontowana:

 

A tak wygląda dysza w działaniu:

 

Polecam tą modyfikacje gdyż niewiele kosztuje, jest prosta, wszystko wygląda jak fabrycznie zamontowane, a różnica w działaniu jest ogromna.

 

Autor: SZUBAR

Źródło: http://www.toledoclubpolska.pl

Galeria:

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg

Adsense:W serwisie ponadto:

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.2009-2014 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie.