Naprawa wtrysku sterującego Opel Omega

0

Wersja do wydrukuWersja PDF

Naprawa wtrysku sterującego Opel Omega

 

Aby wyjąć plastykową kość trzeba wybić dwa bolczyki, które ją trzymają, najlepiej na nich naciąć np. brzeszczotem delikatne rowki aby śrubokręt się nie ześlizgiwał.

 

Kość delikatnie podważyć i wyciągnąć w bok wtrysku (po zdjęciu kostki zauważymy przezroczystą "galaretkę", to ona się rozpuściła i powoduje wyciek), pod kabelkiem jest jeszcze plastykowy mały element, odgiąć kabel i wyciągnąć go.

 

Oczyścić wszystko benzyną ekstrakcyjną, na ile to możliwe przeczyścić plastyki i wtryskiwacz papierkiem ściernym, posmarować zdemontowane części klejem do szyb lub masą do uszczelniania nadwozi (koszt ok 12zł), następnie wszystko poskładać i wbić kołeczki. Pamiętać o dokładnym odtłuszczeniu!!!

Dzięki temu zabiegowi nie mamy problemu z zapowietrzaniem układu paliwowego i co najważniejsze co najmniej 300zł w kieszeni. Jeśli nawet ktoś ma uszkodzony kabel można to bez problemu naprawić po rozebraniu wtrysku.

 

Tak to wszystko od środka wygląda:

 

Autor: rafi195

Źródło: http://forum.omegaklub.eu

Galeria:

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg

Adsense:W serwisie ponadto:

  • Demontaż radia i panelu klimatyzacji w BMW E46
    1.odpięcie ozdobnej listwy
  • Czyszczenie soczewek - krok po kroku [E30][E34][E32]
    Z powodu ze moje swiatelka nie swiecily tak jakbym chcial pierwszym moim krokiem byl zakup innych zarowek.
  • Wymiana łożyska Honda Civic
    Ponieważ dużo jest na forum zapytań odnośnie wymiany łożyska. Przedstawiam wam poradnik jak łatwo i szybko zrobić to samodzielnie. Wiadomo że zakup tej części do naszych Hondek nie należy do tanich. Cena łożyska z piastą waha się od 190 do ponad 300 złotych. więc warto zaoszczędzić parę złotych na wymianie, która jest całkiem prosta. Zajmie nam ok 1h czasu.

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.2009-2014 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie.