Wymiana termostatu Audi 80 (B4, AAZ)

0

Wersja do wydrukuWersja PDF

Na wstępie ściągamy dolną osłonę silnika i podnosimy auto na lewarku od strony kierowcy (chyba że ktoś ma kanał). Następnie podnosimy maskę i szukamy czerwonego korka przy chłodnicy po stronie kierowcy.

 

Następnie pod ten kranik wkładamy kawałek węża i podstawiamy pojemnika na płyn.

 

Odkręcamy korek od pojemnika wyrównującego (ważne!!!) i spuszczamy płyn z układu. Termostat oznaczony jest [3] i umiejscowiony jest przy pompie wody.

 

Miałem auto ze wspomaganiem, a pompa wspomagania uniemożliwiła mi odkręcenie 2 śrub, którymi przykręca się rurkę, w której jest termostat, wiec ściągnąłem pompę wspomagania (ściągnąć pasek i odkręcić 5 śrub i po problemie). Następnie ściągamy gumowy wąż i odkręcamy 2 śruby przytrzymujące termostat [4]:

 

Należy pamiętać że w bloku jest jeszcze płyn więc trochę się go wyleje można podnieść wyżej na lewarku wtedy ubędzie go dosłownie kilka kropel. Wyjęty termostat wygląda tak:

 

Zakładamy nowy termostat (najlepiej Wahlera) pamiętając o oringu!!!

 

Zakręcamy 2 śruby [4] zakładamy gumowy wąż i opaskę uciskową, możemy zalać układ chłodziwem pamiętając o jego odpowietrzeniu. Pamiętajmy o zakręceniu kranika spustowego!!!!

Wchodzi ok. 7 litrów płynu; jeśli przechylamy auto na lewarku ok 5,5 l (reszta została w bloku silnika). Pompę wspomagania skręcamy 5 śrubami:

- 2 z dołu:

 

- 3 z góry (od przodu):

 

Mając sprawny termostat nasze autko szybciej się rozgrzewa przez co spada nam spalanie.

 

Autor: speed_killer

Źródło: http://www.audi80.pl

Galeria:

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg

Adsense:W serwisie ponadto:

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.2009-2014 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie.