Wymiana kompresora klimatyzacji Opel Vectra B

0

Wersja do wydrukuWersja PDF

Kompresor klimy mi się rozszczelnił, zazielenił się ładnie na łączeniu i klima przestała działać. Trzeba wymienić na inny/zdemontować/zamontować.

Sprawa jest bardzo kłopotliwa - wybitnie mało miejsca, bardzo kiepski dostęp do śrub, jednym słowem masakra. No ale da się...

 

1. Podnosimy auto i zrzucamy prawe przednie koło:

 

2. Lewarujemy silnik od spodu i odkręcamy przednią prawą łapę silnika (3 śruby) - widać je ładnie jak nie ma koła, są obok koła pasowego wału korbowego:

 

3. Podnosimy silnik na ok. 7-8cm aby zrobić sobie trochę miejsca między przednią dolną belką a kolektorem wydechowym. Odkręcamy najpierw górną śrubę z przewodami klimy (czerwona strzałka) potem odpinamy łączkę sprzęgła elektromagnetycznego kompresora (niebieska strzałka) a potem 3 śruby mocujące kompresor (żółte strzałki):

 

4. Ciasno jest, ale obracając kompresor wokół własnej osi i lawirując między przewodami wyjmujemy go dołem siedząc w kanale:

 

5. Montujemy w odwrotnej kolejności wszystko do kupy.

 

WAŻNE

Pod odkręconymi przewodami z klimy, są takie duże podkładki - uwaga - pilnować żeby nie zginęły bo będzie nieszczelne.

Po wymianie wyjazd do punktu napełniania klimy na kontrolę szczelności i napełnienie układu - do Vectry B wchodzi 900g czynnika.

 

Autor: ArKos & Grzes997

Źródło: http://forum.samnaprawiam.com

Galeria:

01.JPG
02.JPG
03.jpg
04.JPG

Adsense:W serwisie ponadto:

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.2009-2014 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie.