Wymiana obudowy termostatu Skoda Felicja 1.6AEE

0


Wersja do wydrukuWersja PDF

Wymiana obudowy termostatu Skoda Felicja 1.6AEE

 

Potrzebujemy:

  • klucze 10' oraz 8'
  • szczypce bądź kombinerki
  • bańkę płynu chłodniczego

 

1. Zaczynamy od demontażu aparatu zapłonowego by zyskać lepszy dostęp do wymienianej części.

Na aparacie należy wcześniej zaznaczyć położenie by nie bawić się po robocie w ponowne ustawianie zapłonu. Do odkręcenia aparatu używamy klucza 10' i odkręcamy przedstawione na poniższym rysunku śruby.

 

2. Następnie spuszczamy płyn chłodniczy z układu. W tym celu wyjmujemy czujnik temperatury przedstawiony na zdjęciu usuwając wcześniej plastikową zawleczkę także zaprezentowaną na zdjęciu.

 

3. Po spuszczeniu płynu możemy się zabrać za odłączanie węży (widoczne na zdjęciu wymontowanej obudowy). Tutaj przydadzą Nam się kombinerki.

Mamy do odłączenia sześć węży plus rura idąca z tyłu silnika. Rura zabezpieczona jest identyczną zawleczką co czujnik temperatury. Zawleczki są plastikowe więc zalecam ostrożność bo lubią pękać.

 

4. Po odłączeniu węży i wyciągnięciu zawleczki zabezpieczającej rurę zabieramy się za odkręcanie obudowy termostatu. Przyda się do tego klucz 10' do odkręcenia trzech śrub z bloku oraz (tak było w moim przypadku) jednej śruby z główką 8' trzymającą blaszkę z jakimiś wtyczkami...

 

5. Po odkręceniu śrub zdejmujemy obudowę termostatu.

 

Montaż w odwrotnej kolejności.

Po zamontowaniu obudowy i zalaniu układu płynem odpalamy auto i czekamy do załączenia się wentylatora obserwując czy nigdzie nie cieknie płyn. Po załączeniu się wentylatora dobrze jest wcisnąć kilka razy mocniej pedał gazu by zwiększyć ciśnienie w układzie. Jeżeli nadal nic nie cieknie mamy wszystko gotowe.

Nie zalecam smarowania uszczelki obudowy żadnym klejem. Posmarowałem łączenie silikonem odpornym na 350*C i niestety przy rozgrzaniu silnika ciśnienie wypchnęło klej.

Złączyłem wszystko raz jeszcze na sucho i jest OK.

 

Autor: Piotras666666

Źródło: http://forum.samnaprawiam.com

Galeria:

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg

Adsense:



W serwisie ponadto:

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.


2009-2010 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie. Projektowanie stron
amortyzatory