Wymiana silniczka sterującego klapą recyrkulacji powietrza Opel Astra G

0

Wersja do wydrukuWersja PDF

Wymiana silniczka sterującego klapą recyrkulacji powietrza Opel Astra G

 

1 – Odkręcamy schowek pasażera, przykręcony jest sześcioma wkrętami. (fotografia nr 1)

 

 

2 – Demontujemy osłonę pod schowkiem pasażera, przekręcamy dwie spinki i wypinamy z dwóch zaczepów. (fotografia nr 2)

 

 

3 - Odpinamy kołek rozporowy (A) który trzyma rurę nawiewu na nogi, następnie demontujemy rurę nawiewu (B). (fotografia nr 3)

 

 

4 – Odpinamy cięgno od silniczka sterującego klapą recyrkulacji powietrza (A), oraz przewody zasilające silniczki a następnie odkręcamy trzy wkręty z obudowy dmuchawy (B). (fotografia nr 4)

 

 

5 – Odpinamy dwa plastikowe zatrzaski z obudowy dmuchawy. Zatrzaski znajdują się od spodu dmuchawy, należy je delikatnie pojedynczo odgiąć i jednocześnie ciągnąc dmuchawę do dołu. Zdjęcie lokalizacji zatrzasków zrobione po zdemontowaniu silnika dmuchawy. (fotografia nr 5)

 

 

6 - Odkręcamy wkręty i wymieniamy spalony silnik sterujący klapą recyrkulacji powietrza, a następnie montujemy w całość. (fotografia nr 6 i 7)

 

 

Autor: hadzii123

Galeria:

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg

Adsense:W serwisie ponadto:

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.2009-2014 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie.