Wymiana filtra kabinowego oraz dezynfekcja klimatyzacji Opel Astra G

0

Wersja do wydrukuWersja PDF

Wymiana filtra kabinowego oraz dezynfekcja klimatyzacji Opel Astra G

 

Wielokrotnie narzekamy, iż dmuchawa jest niewydajna, parują nam szyby lub mamy brzydki zapach z dmuchawy. Rozwiązanie może być proste, wymiana filtra kabinowego i dezynfekcja klimatyzacji.

 

1 – Odkręcamy schowek pasażera, przykręcony jest sześcioma wkrętami (fotografia nr 1)

 

 

2 – Demontujemy osłonę pod schowkiem pasażera, przekręcamy dwie spinki i wypinamy z dwóch zaczepów (fotografia nr 2)

 

 

3 - Odpinamy kołek rozporowy (A) który trzyma rurę nawiewu na nogi, następnie demontujemy rurę nawiewu (B) (fotografia nr 3)

 

 

4 - Odpinamy metalowe spinki (A), oraz plastikowe zatrzaski (B) i otwieramy klapkę obudowy filtra (fotografia nr 4)

 

 

5 – Wyciągamy stary filtr kabinowy (fotografia nr 5)

 

 

6 - Czyścimy wnętrze obudowy z znajdujących się tam liści, kurzu i wilgoci. Bierzemy środek do dezynfekcji klimatyzacji (polecam Wurth-a dobry środek i zrozumiała instrukcja obsługi) (fotografia nr 6)

 

 

7 - Przewód odprowadzający wodę z parownika znajduje się na środku dolnej części przegrody silnika zakończony gumowym przewodem, dostęp z kanału lub podnośnika. Dość często przewód zatyka się wtedy podczas używania klimatyzacji woda wycieka przez klapę obudowy filtra kabinowego pod dywaniki. Najprostszą metodą udrożnienia przewodu jest przedmuchanie sprężarką (fotografia nr 7)

 

 

8 - Po czyszczeniu i dezynfekcji wkładamy nowy filtr kabinowy i składamy w całość. Odchylamy klapę obudowy i wkładamy filtr. Na boku filtra umieszczona jest strzałka, która pokazuje kierunek przepływu powietrza, strzałka powinna być skierowana w kierunku wnętrza samochodu. Wewnątrz obudowy znajdują się prowadnice filtra (A) i (B). Górna prowadnica (B) jest o połowę krótsza od dolnej (A) więc przy wkładaniu filtr często opiera się o nią i nie można go dalej włożyć. Należy wówczas dosunąć filtr dłonią w kierunku wentylatora tak, aby filtr zmieścił się między prowadnicą a obudową (fotografia nr 8)

 

 

Autor: hadzii123

Galeria:

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg

Adsense:W serwisie ponadto:

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.2009-2014 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie.