Wymiana amortyzatora tył Opel Astra F Kombi

0

Wersja do wydrukuWersja PDF

Wymiana amortyzatorów w astrze kombi jest prosta i każdy powinien sobie z tym poradzić.


Niezbędne jest posiadanie grzechotki z przedłużkami, ciężki dostęp do śrub górnej części amortyzatorów. Czas wymiany 40min - 2 godz. w zależności dostępności narzędzi i nerwów. U mnie amorki były jeszcze od nowego nie ruszane, oryginał GM Sachs.


1. Podnosimy na lewarku jedną stronę.
2. Odkręcamy dolną śrubę amortyzatora (org. 17mm).


3. Okręcamy górną śrubę amortyzatora. Tu jest utrudniony dostęp i przydadzą się przedłużki do grzechotki. Prawą stronę odkręciłem bez problemów ale z lewej nie mogłem dobrać odpowiedniej długości. Udało się dopiero pistoletem pneumatycznym.


4. Wyciągamy amortyzator.
5. Montujemy nowy i przykręcamy górną śrubę.
6. Ustawiamy dolną część amortyzatora w otwór z wcześniej założonymi gumą i podkładką.
7. Delikatnie opuszczamy auto. Amortyzator się częściowo ułoży.
8. Przykręcamy dolną śrubę z podkładką i gumą.
9. Robimy to samo z drugim amortyzatorem.


Stary amortyzator:


Zamiennik Kayaba:


Do okręcania dolnej śruby przyda się druga para rąk gdyż wraz ze śrubą będzie się obracać cały amortyzator, jeden przytrzyma, drugi kręci i powinno pójść.
Należy też pamiętać żeby za mocno nie dokręcać dolnych śrub, grozi no zniszczeniem lub szybkim zużyciem gum. Ja dokręciłem na tyle żeby cała nakrętka załapała na gwincie.


Autor: Dawid
Źródło: forum.samnaprawiam.com

Galeria:

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg

Adsense:W serwisie ponadto:

  • Oczekuj najlepszego, bądź gotowy na najgorsze
    To esencja tego, co musimy zrobić, gdy samochodem udajemy się na wakacje lub w dalszą podróż.
  • Wymiana wahaczy Ford Escort MK5
    Witam. Oto moja kolejna foto relacja z wymiany czegoś w Escorcie. Wymiana wahaczy. Z pozoru kupa roboty ale tylko wymiana pierwszego wahacza zajęła mi około 1 godz. Przy drugim wahaczu już byłem mądrzejszy i wymiana zajęła jakieś 15 minut.
  • Różnice cenowe u wulkanizatorów, skąd się biorą?
    Mimo ogromnej konkurencji wśród zakładów zajmujących się serwisowaniem ogumienia, zarówno w dużych ośrodkach miejskich, jak też najmniejszych miejscowościach, oferta cenowa wcale

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.2009-2014 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie.