Wymiana filtra kabinowego (przeciwpyłkowego) Opel Astra III

0

Wersja do wydrukuWersja PDF

Filtr przeciwpyłowy (kabinowy) w Astrze H znajduje się za konsolą środkową. Dojście do niego jest możliwe po wyjęciu schowka (po stronie pasażera).

Do całej operacji wymiany będą nam potrzebne: nowy filtr (zwykły - nr 68 08 606 lub z aktywnym węglem - nr 68 08 607), kluczyki typu torx T20 i T25, kluczyk nasadowy 5,5mm.


Demontaż schowka:
1. Odkręcamy 4 śruby mocujące typu torx T20.

2. Wyciągamy schowek. Czasem wymaga to użycia większej siły, gdyż schowek trzyma się jeszcze na zatrzasku. Należy mocniej pociągnąć - bez obaw nic się nie urwie.

3. Odłączamy wtyczkę zasilającą oświetlenie schowka.


Demontaż starego filtra:
4. Po wyjęciu schowka widzimy już puszkę, w której znajduje się filtr. Odkręcamy kluczem nasadowym 3 białe wkręty.


5. Dla lepszego dostępu ściągamy dolną maskownicę nawiewu. Trzyma się ona tylko na 2 "grzybkach", które przekręcamy o 180 stopni.


6. Odczepiamy 3 zaczepy (2 na górze, 1 na dole) mocujące klapkę zamykającą obudowę filtra. Należy to robić ostrożnie, żeby ich nie ułamać.


7. Wyciągamy stary filtr. Usuwamy widoczne zanieczyszczenia w obudowie filtra.


Montaż nowego filtra:
8. Dla lepszego dostępu możemy poluzować z prawej strony kanał nawiewu na nogi. Przykręcony jest on 1 wkrętem typu torx T25 mocowanym w plastikowym kołku rozporowym.


9. Przyłożyć filtr do otworu wykręcając lekko jeden bok o 90 stopni. Należy uważać na kierunek przepływu powietrza (strzałka na filtrze powinna wskazywać wnętrze kabiny).


10. Wsunąć powoli filtr pilnując prawidłowego ustawienia. Należy dopychać filtr prawą ręką od tyłu do wymiennika ciepła (tj. w stronę wnętrza samochodu). Filtr ma tendencję do odchylania się górą w stronę silnika. Proces wsuwania filtra najlepiej wykonywać etapami tj. wsunąć kilka cm, następnie dopchnąć ręką filtr i znów wsuwać.


Czynności końcowe:
11. Zamykamy obudowę filtra, mocujemy kanał nadmuchu na nogi pasażera, mocujemy maskownicę nawiewu, podłączamy wtyczkę do oświetlenia schowka, mocujemy schowek, czyli wykonujemy czynności 1-8 w odwrotnej kolejności.


Autor: Andrzej Kubaczyk
Źródło: astra-3.pl
 

Galeria:

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg

Adsense:W serwisie ponadto:

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.2009-2014 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie.