Piaskowanie felg

0

Wersja do wydrukuWersja PDF

Piaskowanie to proces, podczas którego oczyszcza się dowolną powierzchnię i przygotowuje do dalszej obróbki. Piaskowanie często wykorzystywane jest w warsztatach samochodowych m.in. do czyszczenia felg, co pozwala przygotować je do dalszych zabiegów renowacyjnych. Na czym polega renowacja felg i na co zwrócić uwagę?

Renowacja felg krok po kroku

Nierzadko jest tak, że koszt nowych aluminiowych felg do samochodu stanowi poważny wydatek. Warto wtedy skorzystać z rynku używanych części i kupić felgi na rynku wtórnym. Niestety może zdarzyć się tak, że będą one zniszczone i niezbędna będzie ich renowacja. Pierwszym etapem jest sprawdzenie czy felga nie jest uszkodzona w sposób mechaniczny. Jeżeli występują takie uszkodzenia trzeba je najpierw naprawić – wyprostować, pospawać lub wytoczyć ranty. Kolejnym krokiem jest odlakierowanie i piaskowanie felg. Na terenie Warszawy i okolic usługę piaskowania świadczy firma Mireko: http://www.mireko.pl/piaskowanie/ Piaskowanie polega na starciu warstwy powłok malarskich i rdzy z powierzchni za pomocą materiału ściernego zawartego w strumieniu sprężonego powietrza. W zależności od zakładu jako materiału ściernego używa się śrutu, żużlu lub twardych cząsteczek elektrokorundu. Dzięki piaskowaniu felga zyskuje idealnie gładką powierzchnię. Podczas procesu piaskowania można dotrzeć do trudno dostępnych miejsc – zakrzywień i rogów, co znacznie wpływa na jakość wykonywanego zabiegu. Zaleca się żeby piaskowane felgi wyszlifować i wypolerować – dzięki temu uzyskuje się idealnie gładką powierzchnię. Tak przygotowane felgi można poddać następnym zabiegom renowacyjnym. Co ważne, piaskowane felgi i inne przedmioty należy odpowiednio zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem powietrza. Ostatnim etapem jest malowanie felg. Najczęściej wykonuje się ten zabieg za pomocą malowania proszkowego.

Do czego jeszcze można wykorzystać piaskowanie?

W zależności od potrzeb proces piaskowania może służyć również do renowacji takich przedmiotów jak ramy motocyklowe, zderzaki aut, ramy rowerów, aluminiowe ramy szaf. Procesowi można poddawać praktycznie każdą powierzchnię: metale, aluminium, drewno, szkło, tworzywa sztuczne, cegłę, beton, kamień, tworzywa sztuczne. Piaskowanie pozwoli usunąć z tych powierzchni rdzę, warstwy malarskie, brud, sadzę a nawet naloty biologiczne. Proces piaskowania można również wykorzystać do usuwania graffiti ze ścian budynków.

Z usługi piaskowania na terenie Warszawy można skorzystać stacjonarnie, w siedzibie firmy lub w miejscu wyznaczonym przez klienta. Dzięki temu możemy zaoszczędzić czas potrzebny na dojazd do placówki firmy.

Adsense:W serwisie ponadto:

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.2009-2014 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie.