Nowe, używane, czy po regeneracji? Które części najlepiej kupić?

5
Średno: 5 (1 głos)

Wersja do wydrukuWersja PDF

Każdy posiadacz samochodu zmuszony jest do regularnej wymiany części eksploatacyjnych w samochodzie. Niezależnie od tego, czy części po prostu uległy zużyciu z biegiem czasu, czy też na skutek nagłej awarii, to trzeba jak najszybciej przywrócić prawidłowy stan poszczególnym systemom w samochodzie. Jakich części użyć w celu wymiany?

Niestety żaden samochód nie jest niezawodny. Mało tego, usterka często pojawia się w najmniej korzystnym momencie i by przywrócić mobilność należy jak najszybciej wymienić zużyte podzespoły. Wtedy pojawia się także dylemat – czy wybrać części nowe, podzespoły po regeneracji czy też części używane. Które z nich sprawdzą się najlepiej?

Nowe części – gwarancja bezpieczeństwa

Nie da się zaprzeczyć, że najlepszym sposobem naprawy jest wymiana uszkodzonych podzespołów na nowe części zamienne. Użycie nowych części do aut sprawi, że kierowca będzie miał pewność, że dany podzespół jest w pełni sprawny i wytrzyma przybliżony przebieg wskazany przez producenta. Ponadto w przypadku nowych części można liczyć na gwarancję.

Wybór nowych części zamiennych do samochodów jest szczególnie wskazany, gdy usterka dotyczy systemów bezpieczeństwa w samochodzie. Dlatego wszystkie elementy układu hamulcowego czy też zawieszenia, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy, powinny by elementami fabrycznie nowymi – podpowiada specjalista sklepu motoryzacyjnego NoweCzesci.pl.

Części regenerowane jako tańsza alternatywa

Podzespoły po regeneracji traktuje się często jako kiepsko naprawione części używane. Czy słusznie? Cóż, wszystko zależy od tego, gdzie i jaki podzespół jest regenerowany. Najlepsze części regenerowane, z których śmiało można korzystać, to podzespoły regenerowane przez samych producentów części zamiennych. Takie części to atrakcyjna alternatywa dla podzespołów fabrycznie nowych.

Czy warto inwestować w części używane?

Zakup części używanych to alternatywa zdecydowanie najtańsza, ale z punktu widzenia eksploatacji mało opłacalna. Używane podzespoły można kupić niekiedy połowę taniej niż nowe części zamienne. Trzeba jednak mieć na uwadze, że części używane bardzo rzadko wytrzymują przebiegi choć w połowie tak długie, jak ich fabrycznie nowe odpowiedniki. To samo dotyczy także niezawodności, która w przypadku używanych zamienników nie stoi na najwyższym poziomie.

Na koniec wypada zaznaczyć, że gdy zajdzie potrzeba wymiany poszczególnych części, to wybierając części zamienne, należy kierować się głównie zdrowym rozsądkiem. Nie wybierajmy więc opcji najtańszej, bo zdecydowanie tego pożałujemy. Jedynym rozsądnym sposobem naprawy będzie użycie części nowych – gwarancja jakości, niezawodności i długiej żywotności.

Adsense:W serwisie ponadto:

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.2009-2014 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie.