Jak sfinansować zakup motocykla ?

0

Wersja do wydrukuWersja PDF

Wraz z nadejściem lata i rozpoczęciem sezonu motocyklowego coraz więcej osób rozważa zakup jednośladu. Każdy miłośnik tego sportu wie, że podróżowanie motorem zawsze dostarcza wiele niezapomnianych przeżyć! Zakup takiej maszyny to spory wydatek. Co więcej, nie każdy może sobie pozwolić na sfinansowanie tego rodzaju przyjemności z aktualnie zgromadzonych oszczędności. Co więc zrobić, jeśli znajdziemy już swój wymarzony motocykl w bardzo atrakcyjnej cenie? Wówczas z pomocą przychodzą instytucje pozabankowe, które udzielają krótkoterminowych pożyczek na bardzo dogodnych zasadach.

Każdy wyczynowy sport jest bardzo kosztowny. Zakup jednośladu może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. W zależności od modelu, koszta będą większe lub mniejsze. Co więcej, po nowelizacji ustawy o prawie drogowym coraz więcej miłośników jednośladów zaczęło rozważać zakup motocykla o pojemności do 125 cm3. Nowe przepisy zezwalają na prowadzenie motocykla przez osoby, które posiadają prawo jazdy kategorii B. Poza wymogiem pojemności silnika należy spełnić jeszcze jedną przesłankę – trzeba posiadać prawo jazdy kategorii B od 3 lat.

Do jednośladów zalicza się nie tylko motocykle, ale również skutery i motorowery.

Motocykl o tego rodzaju pojemności jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią tracić czasu na stanie w korkach. Co więcej, podróżowanie motorem jest zdecydowanie bardziej przyjemniejsze i wygodniejsze niż jazda samochodem. Najpopularniejsze jednoślady to motocykle firmy Romet, Kymco oraz Yamaha. Koszt zakupu wahają się w granicach od 4 do 10 tysięcy złotych – tyle trzeba zapłacić za motor marki Yamaha. Znacznie tańszą alternatywą będzie zakup skutera. Jednoślady te są odpowiednie dla osób, które szukają pojazdu o znacznie mniejszej mocy. Skuter jest idealnym rozwiązaniem dla osób mieszkających w centrum miasta. Co więcej, tego rodzaju pojazd jest znacznie prostszy w obsłudze. Komfort jazdy jest o wiele lepszy, ze względu na wygodne siedzenie.

I tak używany skuter marki Kymco można kupić już za 2 tysiące złotych. Nowy zaś to koszt aż 5 tysięcy złotych.

Trzecią opcją jest możliwość zakupu motoroweru. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które również nie potrzebują maszyny o dużej pojemności silnika. Co więcej, wyglądem przypomina standardowy motocykl. Ich zaletą jest znacznie mniejszy koszt utrzymania od tradycyjnego motoru. I tak cena motoroweru marki Kymco wynosi niecałe 3 tysiące złotych. Niższa pojemność silnika wiąże się z niższą cena pojazdu.

SKĄD WZIĄĆ PIENIĄDZE?

Raty?

Jednym z rozwiązań jest możliwość zakupu motocykla na raty. Sprzedawcy bardzo często zachęcają nas do skorzystania z tej opcji. W takich sytuacjach musimy być bardzo czujni, ponieważ slogany reklamowe nie zawsze przekazują wszystkie informacje wprost.  W związku z tym musimy bardzo uważnie czytać umowy i wszelkiego rodzaju regulaminy promocyjne. Sprzedawcy coraz częściej ukrywają dodatkowe koszty w zupełnie innych opłatach. Jak widać tego rodzaju rozwiązanie nie jest najlepsze!

Kredyt?

Kolejnym rozwiązaniem jest zakup na kredyt. Tego rodzaju opcję proponuje nam większość banków. Nie należy ono do najlepszych ze względu na stosunkowo duże oprocentowanie oraz inne dodatkowe koszty. Pamiętaj, że dłuższy okres kredytowania wiąże się z niższymi ratami. Ale i tu kredytodawcy zastawili na ciebie pułapkę. Takie rozwiązanie wiąże się z koniecznością zwrócenia bankowi znacznie większej sumy. Jak powszechnie wiadomo, nie warto jest zaciągać pożyczek w bankach, ponieważ czas oczekiwania na ich przyznanie może przeciągnąć się nawet do kilku miesięcy. Co więcej, dopełnienie formalności wymaga dostarczenia bardzo dużej liczby dokumentów i papierków. Zakup będzie się przeciągał, a ty będziesz coraz bardziej sfrustrowany!

A MOŻE KRÓTKOTERMINOWA POŻYCZKA?

Co zrobić, jeśli znajdziemy wymarzony model w bardzo atrakcyjnej cenie, ale aktualnie nie posiadamy odpowiedniej ilości gotówki? Wówczas z pomocą przychodzą instytucje pozabankowe. W tym celu rozsądnym rozwiązaniem będzie uzyskanie w Mikrorata.pl (https://mikrorata.pl/) krótkoterminowej pożyczki pozabankowej na dogodnych i jasnych warunkach, którą możesz wziąć bez wychodzenia z domu. Co więcej, o kwotę nawet do 10 tysięcy złotych może ubiegać się każdy! Do jej zrealizowania wystarczy kilka kliknięć. Nie ma tu zbędnych formalności. Wystarczy tylko wypełnić krótki wniosek. Przy tego rodzaju pożyczkach jest możliwość rozłożenia jej na dogodne dla siebie raty. Pieniądze zostaną przesłane na twoje konto w bardzo krótkim czasie. Już po kilku dniach będziesz mógł się cieszyć z zakupu wymarzonego motocykla!

Więcej informacji na temat pożyczek można znaleźć na stronie: mikrorata.pl

Mikrorata.pl to platforma umożliwiająca uzyskiwanie krótkoterminowych pożyczek online na przejrzystych zasadach. Łączy ze sobą korzyści oferty bankowej i dostępnych powszechnie szybkich pożyczek. Formalności ograniczone są do minimum: wystarczy dowód, konto osobiste oraz numer telefonu.

WERONIKA LECHAŃSKA 

Adsense:W serwisie ponadto:

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.2009-2014 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie.