Kupujemy ciężarówkę do firmy

0

Wersja do wydrukuWersja PDF

Wiele firm z różnych branż nie może po prostu funkcjonować bez przynajmniej jednej ciężarówki. Taki pojazdy szybko są eksploatowane, więc co pewien czas muszą być wymieniane. Czy wtedy warto zdecydować się na używany, czy nowy pojazd?

Samochody ciężarowe bywają niezastąpione w dużych przedsiębiorcach, ale również w małych, jednoosobowych firmach, które świadczą usługi transportowe. Ważne, aby dobrać taki pojazd do rzeczywistych potrzeb użytkownika. Tylko wtedy będzie z ciężarówki prawdziwy pożytek.

Czy warto zaoszczędzić, kupując używaną ciężarówkę?

Zanim dokonamy zakupu ciężarówki, warto się zastanowić, czy wybrać pojazd nowy, czy używany. W przypadku nowej ciężarówki możemy być pewni jego stanu technicznego i otrzymujemy pojazd na gwarancji. Niestety, bardzo dużym minusem takiego rozwiązania jest bardzo wysoki koszt zakupu. Nowa ciężarówka to wydatek nawet kilkuset tysięcy złotych. Jeśli nie mamy takich pieniędzy, nie możemy otrzymać kredytu lub leasingu, warto zwrócić uwagę na inne rozwiązanie: rynek wtórny. Zakup używanej ciężarówki może być dobrym posunięciem i pozwoli zaoszczędzić niekiedy bardzo duże kwoty. Dzięki internetowi mamy obecnie dostęp do ogromnej ilości ogłoszeń sprzedaży ciężarówek. Wystarczy wejść na taki portal, jak na przykład Truck1, gdzie znajdziemy ogłoszenia nie tylko z Polski, ale również z całej Europy. W ten sposób nawet nie wychodząc z biura, można znaleźć ciężarówkę, którą naprawdę potrzebujemy.

Jaki samochód ciężarowy wybrać?

Gdy już podjęliśmy decyzję, czy kupujemy ciężarówkę używaną, czy nową, należy dokładnie określić potrzeby naszej firmy. Na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów samochodów ciężarowych, w tym także specjalistyczne. To daje duże możliwości. Oczywiście punktem wyjścia musi być odpowiedź na pytanie, do czego będzie używana ciężarówka. Jeśli konieczne będzie przewożenie ładunku, dobrym rozwiązaniem może okazać się ciężarówka z plandeką. Wiele zależy również od rodzaju ładunku. W zależności od potrzeb możemy znaleźć na rynku ciężarówki izotermiczne do przewożenia żywności, ciężarówki gastronomiczne, do transportu napojów lub ciężarówki do przewozu zwierząt. W przypadku przewozów ładunków płynnych najodpowiedniejsze będą cysterny.

To oczywiście tylko kilka przykładów ciężarówek, które możemy znaleźć na rynku. W rzeczywistości jest ich o wiele więcej. Bez względu jednak na to, jaki rodzaj ciężarówki wybierzemy, warto zrobić to po przeanalizowaniu potrzeb i dokładnym zastanowieniu się, ile możemy wydać na taki zakup, aby nie naruszyć płynności finansowej naszej firmy.

Ogłoszenia sprzedaży używanych ciężarówek z całej Europy można znaleźć na stronie https://www.truck1-pl.com/ciezarowki.

Adsense:W serwisie ponadto:

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.2009-2014 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie.