Jak będąc laikiem dokładnie sprawdzić używany samochód przed zakupem?

0

Wersja do wydrukuWersja PDF

Kupowanie używanych samochodów w Polsce jest niezwykle popularne. Z jednej strony zakup nowego pojazdu to naprawdę duży wydatek, z drugiej strony z krajów zachodnich trafia do nas bardzo duża ilość samochodów używanych, które możemy kupić w bardzo okazyjnej cenie. Wszystko wygląda pięknie, jak jednak nie dać się oszukać i jak sprawdzić samochód przed zakupem, jeżeli jest się laikiem?

Przede wszystkim, jeżeli nie znamy się na samochodach, to powinniśmy zadać sobie pytanie – czy to aby na pewno my musimy sprawdzać samochód, który nas interesuje? Oczywiście, jest to możliwe, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że pomimo naszych usilnych starań, wiele przeoczymy lub po prostu wiele zostanie przed nami ukryte.

Oszustwa i niedomówienia

Zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że w przypadku zakupu używanego samochodu możemy stać się ofiara kłamstwa lub po prostu oszustwa. Samochody, zwłaszcza te sprowadzone w celu dalszej sprzedaży, przygotowywane są w taki sposób, aby prezentowały się jak najlepiej, cofanie liczników stało się przykrym standardem a sprzedający patrząc nam prosto w oczy opowiadają o tym, że z danym pojazdem wszystko jest ok – a to wszystko w momencie, gdzie później może okazać się, że dany pojazd w ogólne nie powinien przejść ostatniego przeglądu technicznego.

Dlatego właśnie w przypadku braku wiedzy z naszej strony, gdy poszukujemy dla siebie używanego samochodu, powinniśmy zwrócić się do kogoś, kto może nam w tym pomóc.

Najpowszechniejszym rozwiązaniem jest poproszenie o pomoc kogoś z rodziny lub kogoś z kręgu naszych znajomych. Pamiętajmy jednak, że fakt, że dana osoba ma samochód od dawna i nawet potrafi coś w nim naprawić, nie znaczy, że będzie umieć zdiagnozować wszystkie, często skrzętnie ukryte, usterki. Co jeszcze możemy zrobić?

Prawdziwi profesjonaliści

Tak, prawdziwi profesjonaliści w kwestii samochodu są na wyciągniecie naszej ręki. Rzeczoznawcy, mechanicy, diagnostycy samochodowi. Właśnie takie osoby są zatrudniane przez firmę Mobilekspert. Posiada ona swoich ekspertów na terenie całego kraju – a ich zadaniem jest właśnie sprawdzenie samochodów wybranych przez klientów firmy.

Jak to wygląda?

Na samym początku musisz odwiedzić stronę www.mobilekspert.pl i wysłać swoje zgłoszenie za pomocą formularza. Przekazujesz wszystkie namiary na sprzedającego, najlepiej podając link do ogłoszenia. Następnie ekspert kontaktuje się ze sprzedającym w celu umówienia oględzin i testu samochodu. Do wyboru posiadasz kilka pakietów – to od nich zależy, w jakim zakresie zostanie sprawdzony samochód. Ceny zaczynają się jednak raptem od 259 zł! Co ważne, dojazd wliczony jest w cenę usługi, a Ty nie musisz być obecny podczas oględzin – to oszczędność czasu i pieniędzy.

Po oględzinach i teście na swojego maila – po maksymalnie 48 godzinach – dostajesz raport pełen sprawdzonych informacji o samochodzie. Dodatkowo znajdziesz w nim kilkadziesiąt zdjęć pojazdu. Jeżeli chcesz, możesz poprosić o telefon od eksperta zaraz po oględzinach – na gorąco przedstawi Ci on, jak wygląda sytuacja z danym pojazdem.

Jeżeli chcesz dokładnie zobaczyć, co zawiera poszczególny pakiet oraz jak wygląda przykładowy raport oględzin danego pojazdu – zapraszamy na stronę www.mobilekspert.pl.

Czy warto inwestować?

Czy warto inwestować w tego typu usługi? Naszym zdaniem – zdecydowanie tak. Nawet w przypadku, jeżeli okaże się, że dojdzie do sprawdzenia kilku pojazdów, to cena takiej usługi zwróci nam się w postaci samochodu, do którego już na samym początku nie będziemy musieli dokładać ze względu na ukryte wady i usterki. Co jednak ważne, w przypadku skorzystania z usługi Mobilekspert możemy zdecydować się na oględziny samochodu z drugiego końca Polski, nie ponosząc dodatkowych kosztów. Gdybyśmy chcieli zdecydować się na nie samodzielnie – koszt takich pojedynczych oględzin, wliczając w to nasz czas, zapewne przekroczyłby cenę usługi.

Miejmy pewność!

Naszym zdaniem zdecydowanie się na taką usługę przyniesie nam same korzyści. W przypadku osób, które nie mają zbyt dużej wiedzy na temat samochodów, samodzielne poszukiwania mogą zakończyć się zakupem prawdziwej puszki Pandory. Miejmy pewność, że wiemy o kupowanym samochodzie wszystko, co powinniśmy. Dzięki temu albo unikniemy nieprzewidzianych kosztów, albo po prostu wydatki będziemy mogli zaplanować. Pamiętajmy, że w przypadku odkrycie poszczególnych usterek będziemy mogli, może nawet znacznie, negocjować cenę danego pojazdu – jeżeli tylko nadal będzie nas on interesował!

mobilekspert.pl

Adsense:W serwisie ponadto:

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.2009-2014 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie.