Najczęstsze awarie samochodów ciężarowych

0

Wersja do wydrukuWersja PDF

Nie są to w końcu auta, którymi poruszamy się rekreacyjnie i "od święta", a wręcz przeciwnie, to pojazdy, których używamy do wytężonej pracy dzień w dzień. Nie dziwi zatem nikogo fakt, że zdarzają im się mniejsze lub większe usterki. Co psuje się najczęściej w autach ciężarowych?

Układ elektryczny, który zawodzi

Kiedyś mechanik to naprawy samochodu potrzebował zestawu narzędzi, praktyki i oczywiście odpowiedniej wiedzy. Współcześnie jego niezbędnym akcesorium jest przenośny komputer, który pomaga mu w zdiagnozowaniu problemu, jak również znalezieniu na niego remedium. Elektronika w samochodach miała być dla użytkowników wybawieniem, a niekiedy powoduje więcej zamętu niż w dawnych autach, które były w pełni analogowe. Do dawnych czasów jednak raczej nie powrócimy, dlatego jedyne co możemy zrobić, to docenić elektronikę i nauczyć się z nią współpracować, a wtedy nawet naprawa samochodów ciężarowych nie będzie dla nas przykrym i bolesnym doświadczeniem.

Ze względu na rozległość elektryki w praktycznie wszystkich układach samochodu, jest ona jednym z najczęściej zawodzącym elementem, który może sygnalizować również o dodatkowych awariach. Sprzężenie auta z układem elektrycznym powoduje bardzo często, że odmawia ono współpracy nawet wtedy, gdy mogłoby "spokojnie" jechać dalej. A to wszystko z powodu systemów bezpieczeństwa. To niejednokrotnie zmusza kierowców do wezwania na drodze pomocy drogowej.

Nie tylko elektryka

Niedziałająca elektryka to tylko jeden z kilku powodów, dla których kierowcy samochodów ciężarowych muszą wstrzymać dalszą jazdę. Wśród popularnych awarii znajdują się również te związane z:

  • niewłaściwym działaniem alternatora,
  • rozładowaniem akumulatora,
  • zepsutym rozrusznikiem,
  • uszkodzeniem opon,
  • złym stanem ogumienia.

Naprawa samochodów ciężarowych - lepiej przeciwdziałać niż "leczyć"

Zgodnie z popularnym powiedzeniem zamieszczonym w śródtytule znacznie lepiej jest przeciwdziałać awariom niż potem naprawiać samochód ciężarowy. Konsekwencje niedopatrzeń w kwestii sprawności pojazdu mogą w pierwszej kolejności zagrozić bezpieczeństwu samego kierującego, ale również narazić firmę na straty finansowe.

Na podstawie - https://www.smlogistic.com.pl/serwis-techniczny/serwis/samochody-ciezarowe.html

Adsense:W serwisie ponadto:

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.2009-2014 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie.