Jakie awarie są najczęstsze w Fordach Focusach?

0

Wersja do wydrukuWersja PDF

Ford Focus to jeden z najpopularniejszych modeli na polskim rynku. Samochód jest często kupowany z drugiej ręki, dlatego warto poznać najczęstsze awarie tego pojazdu.

Kupujesz Focusa? Wybieraj egzemplarze mające do 8 lat

Większość Focusów na polskim rynku liczy sobie kilkanaście lat, jednak wciąż można natrafić na egzemplarze w dobrym stanie pomimo rocznika. Zwykle zaleca się jednak, by wybierać auta liczące nie więcej niż 8 lat. Z reguły są one w lepszym stanie technicznym, a części eksploatacyjne służą jeszcze przez kilka lat bez konieczności wymiany. Jeżeli chce się wybrać model starszy, warto sprawdzić jego sprawność w stacji kontroli pojazdów - jest to koszt około 100 zł.

Korozja

W Fordzie Focusie częste jest pojawianie się korozji tylnych błotników, zwłaszcza na rantach nad kołami. Ponadto rdza upodobała sobie dolne partie drzwi. Silikon z czasem puszcza i przestaje chronić prawidłowo blachę. Naprawa zniszczonego nadwozia może kosztować od 200 do nawet 700 złotych w zależności od zakresu zniszczeń. Jeżeli dodatkowo niezbędne są prace lakiernicze, koszt polakierowania jednego progu wraz z nałożeniem ochronnej folii wynosi 300-500 zł.

Zamek do maski silnika

Częstą awarią w Fordach Focusach są usterki zamka otwierającego maskę silnika. Jest on umieszczony w osłonie chłodnicy, dlatego zamek brudzi się, a kluczyk coraz ciężej chodzi. Element może wymagać rozebrania i wyczyszczenia w warsztacie - koszt takiej usługi to około 100 zł. Dodatkowo warto od razu wymienić olej i płyny eksploatacyjne, które można kupić na https://mccar.pl/792-zestawy-ford. W najstarszych Focusach pojawiają się również problemy z włącznikiem zamka klapy tylnej. Jeżeli trzeba go wymienić, koszt naprawy wraz z robocizną to wydatek około 160 zł.

Podwozie

Polskie drogi pełne dziur, nierówności i kolein są mało łaskawe dla podwozi samochodów osobowych. W Fordach Focusach mających kilkanaście lat częsty jest problem z rozklekotanym zawieszeniem. Tylne, wielowahaczowe zawieszenie można naprawić, lecz wiąże się to z wydatkiem wyższym niż 1000 zł. Jeszcze więcej kosztuje wycinanie starych śrub z rdzą, które wcale nie są rzadkim widokiem w starych Focusach.

Hamulec ręczny

Wśród poszukiwanych części do Forda znajdują się również linki hamulca ręcznego, które często się zapiekają i blokują tylne koła. Naprawa w warsztacie to koszt około 200 złotych.

Tłumik

Jeżeli silnik pracuje zbyt głośno, konieczna jest wymiana tłumika. Jest to wydatek rzędu 150-250 zł. Czasem należy wymienić elastyczny łącznik, który kosztuje nieco mniej (120-200 zł).

Adsense:W serwisie ponadto:

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.2009-2014 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie.