Jak nie dać się nabrać i dobrze wybrać? W poszukiwaniu odpowiednich klocków hamulcowych

0

Wersja do wydrukuWersja PDF

Wśród ofert części zamiennych prym pod względem ilości wiodą tarcze i klocki hamulcowe. Ich dostępność jest bardzo duża nawet w przypadku rzadko spotykanych modeli aut lub samochodów, które dopiero co weszły na rynek. Jednak tak szeroka paleta produktów nie oznacza wcale, że wybór pomiędzy nimi jest prosty. Wręcz przeciwnie, klocki hamulcowe do swojego samochodu należy wybierać bardzo ostrożnie.

Najłatwiej dostępne części samochodowe

Klocki i tarcze hamulcowe to elementy eksploatacyjne samochodu zużywające się wyjątkowo szybko. Oznacza to, że właśnie na te części jest największy popyt. Ponieważ zaś, zgodnie z prawami ekonomii, popyt rodzi podaż, nie ma nic dziwnego w tym, że to właśnie klocków hamulcowych jest na rynku części zamiennych najwięcej. W zasadzie są to pierwsze (obok tarcz hamulcowych, pasków rozrządu i zestawów filtrów) części zamienne dostępne w przypadku aut nowych. Podobnie rzecz ma się w przypadku samochodów mało popularnych w danym kraju. Jeśli ktoś będzie szukał części zamiennych do takiego auta, najłatwiej będzie mu znaleźć właśnie odpowiednie klocki hamulcowe.

Tak więc, gdy przyjdzie pora na wymianę klocków hamulcowych, nie musimy martwić się o ewentualne problemy ze znalezieniem zamienników. Problemem nie powinno być też dobranie nowych klocków hamulcowych w taki sposób, aby jak najlepiej spełniały swoje zadanie. Pod warunkiem, że wiemy, czego szukać, a czego lepiej unikać.

Klocki hamulcowe o różnej jakości

Jest już zwyczajem, że żaden szanujący się koncern motoryzacyjny nie zajmuje się samodzielnie produkcją klocków hamulcowych i zadanie to powierza zewnętrznemu wykonawcy. Obecnie mamy na rynku cały szereg renomowanych producentów części do układu hamulcowego, którzy wytwarzają klocki na tzw. pierwszy montaż. Wybór tego rodzaju części można uznać za najlepsze rozwiązanie, a znaleźć je można w autoryzowanych sieciach serwisowych.

Oczywiście producenci zajmujący się wytwarzaniem klocków na pierwszy montaż, wytwarzają także klocki hamulcowe przeznaczone na rynek wtórny. Tu jednak należy pamiętać, że nawet jeśli klocki pochodzą od tego samego producenta, niekoniecznie muszą odznaczać się tą samą jakością. Wprawdzie ich zakup również należy uznać za bezpieczny, jednak może się zdarzyć, że klocki te w stosunku do „pierwszomontażowych” okażą się nieco słabsze.

Z całą pewnością należy unikać klocków hamulcowych odznaczających się wyjątkowo niską ceną lub pochodzących z niepewnego źródła. Bardzo często są to części o najgorszej możliwej jakości lub zwyczajne podróbki, w przypadku których nawet oznaczenia homologacji bywają fałszowane.

Adsense:W serwisie ponadto:

  • Ściemniacz oświetlenia wnętrza Audi 80 B4
    Chciałbym wam przedstawić mój nowy "wodotrysk", mianowicie chodzi o powolne gaśnięcie lampki w kabinie. Na pewno zauważyliście że nowsze autka mają taki bajer, ja sam jak to zobaczyłem bardzo mi się to spodobało. Jak się okazało wykonanie takiego układu jest banalnie proste.
  • Wymiana anteny Hyundai Coupe
    1.Najpierw musimy się zaopatrzyć w jakąś nową uniwersalną bestie z allegro, ważne żeby miała na dole jakieś mocowanie i taki sam wtyk antenowy co zaoszczędzi nam trochę pracy
  • Radio Audi Concert Chorus naprawa głośności chorus concert
    Radio Audi Concert Chorus . tymczasowanbsp; naprawa głośności Pacjent:

Pomocy szukaj u naszych Specjalistów na forum

Opisz na naszym forum usterkę jaka spotkała Twój samochód a nasi Eksperci w jasny sposób pomogą Ci zdiagnozować i usunąć problem.

Jeśli sam chciałbyś pomóc innym Użytkownikom naszego serwisu, zapraszamy do aktywnego udzielania się na łamach naszego forum.2009-2014 Sam Naprawiam jak i jego Użytkownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z korzystania z materiału zawartych na stronie.